19. odprto prvenstvo v odbojki na mivki Alkemist 2013 Žužemberk

3 kolo

2 kolo

1 kolo

Pravila lige:

Pogoj za sodelovanje je poravnana prijavnina (100 € ) oziroma poravnane obveznosti ekip do ŠD Loka  in sodnikov. Ekipe s prijavo sprejmejo vse določbe tega pravilnika. Imen ekip med sezono ni možno spreminjati.

V ligi nastopajo tekmovalci na lastno odgovornost oz. na odgovornost staršev, v kolikor so mladoletni. Igralci morajo na tekmi nastopiti obvezno v predpisani opremi (čisti športni copati in ustrezna športna obleka).

Tekma traja 4 krat 6 minut čiste igre. Igra se po pravilih Košarkaške zveze Slovenije (ULEB).

Za zmago dobi ekipa 2 točke, poražena ekipa pa 1 točko. V primeru neodločenega rezultata po rednem delu se igra 5-minutni podaljšek. Če tudi po podaljšku ni zmagovalca se igra še 3-minutni podaljšek ...

V primeru enakih točk po končanem rednem delu odloča najprej medsebojna tekma, za tem koš razlika ter nazadnje še večje število danih košev.

V ligi ne smejo nastopiti igralci, ki so registrirani ali ki so bili v zadnjih petih letih registrirani v kateri koli ligi KZS. Igralec, ki ni nastopal v rednem delu, ne more nastopiti v končnici. Prehod igralcev iz ene ekipe v drugo med sezono ni dovoljen.

V posamezni ekipi lahko nastopa trije tujci, ostali igralci morajo biti domačini kraja iz katerega prihaja ekipa.

Na sestanku pa so se predstavniki ekip dogovorili, da lahko sodeluje zunanja ekipa ŠENTRUPERTA.

V prijavnino (100 €) so vključeni vsi stroški, ki jih bo ekipa imela v ligi (sojenje ter prevoz sodnikov, dvorana …).

V ligi ne more sodelovati ekipa (1 sezono), ki je bila prejšnjo sezono izključena. Prav tako to velja za igralce te ekipe.

V rubriki  MIZA , je označen čas, ko mora imeti ekipa predstavnika za zapisnikarsko mizo (merjenje časa ALI pisanje zapisnika).

Tekem ni možno prestavljati. Po petih minutah čakanja se tekma registrira z rezultatom 2:0 za ekipo, ki je na igrišču.

Igralec, ki dobi dve tehnični napaki, ne sme igrati na naslednji tekmi. Igralec, ki je bil izključen, ne sme igrati na naslednjih dveh tekmah ali dlje - odvisno od teže prekrška zaradi katerega je bil izključen.

Za težo kazni je merodajno mnenje sodnikov na dotični tekmi. V primeru izključitve igralca je vodja ekipe dolžan dati zahtevane podatke sodniku, sicer je njegova ekipa suspendirana.Kazni so namenjene posameznikom in se s ponovitvijo uporabi kazen višje stopnje. V primeru fizičnega napada na sodnika sledi prepoved igranja občinske košarkarske lige.

Tekmovanje bo potekalo po enokrožnem ligaškem sistemu vtelovadnici Žužemberk.

Zmaga ekipa, katera v sezoni nabere največ točk.

V primeru  pisne pritožbe mora ekipa položiti kavcijo 10 €. Če se pritožbo reši za njo pozitivno, se ji kavcijo vrne, v  nasprotnem primeru pa ne. Pritožbo bo obravnaval strokovni svet lige, ki ga sestavljajo David Obrstar, Rajko Arkar, Robert Gorenčič ter predstavnik sodnikov.

Vse vodje ekip pozivam, da vplivajo na svoje soigralce in preprečijo morebitne konfliktne situacije.

Ekipe s prijavo sprejmejo vsa določila in pravila, ki veljajo za rekreacijsko ligo v košarki.