ŠD Loka logotip

19. odprto prvenstvo v odbojki na mivki Alkemist 2013 Žužemberk
Deli z ostalimi

Jan Brulec in Valentin Turk - 9. na svetu

Mlada Žužemberčana, ki sta svojo odbojkarsko pot začela pri OK Žužemberk, sta po lanskem odličnem 7. mestu na mladinskem EP letos svojo kvaliteto potrdila še z 9. mestom na mladinskem SP, ki se je odvijalo v Umagu.

Jan in Valentin sta si morala igranje na prvenstvu zagotoviti skozi kvalifikacije, kjer sta dosegla tri prepričljive zmage z rezultatom 2:0.

Najprej sta se pomerila s predstavnikoma San Marina, Benvenutijem in De Luigijem, ter prepričljivo dobila oba niza in slavila z 2:0 (21:12, 21:9). Nato sta se kot 17. postavljeni par predtekmovanja pomerila s prvima nosilcema kvalifikacij, Nemcema Beversom in Poniewazem, in prav tako suvereno slavila z 2:0 (21:13 in 21:15). V tretjem, odločilnem dvoboju, pa je brez dobljenega niza (21:14 in 21:19) klonil še italijanski par Boldrini - Romiti.

V skupinskem delu tekmovanja sta se kot 20. postavljena nosilca najprej pomerila s Špancema Vergejem in Rodriguezom in dosegla še četrto zaporedno zmago, tudi to brez izgubljenega niza (21:15, 21:14). Toda ta zmagovita serija se je na žalost končala v naslednjem dvoboju, saj sta ju na drugi strani pričakala odlično razpoložena Nusbaum in O'Gorman, ki sta na koncu osvojila 3. mesto. Kanadčana sta slavila z 2:0 (21:16, 21:16). Kljub porazu sta Brulec in Turk znova dobro zaigrala še na odločilni tekmi v skupinskem delu tekmovanja in z 2:1 (21:13, 15:21 in 15:12) premagala Ukrajinca Artemchuka in Levchenka.

V osmini finala sta se pomerila z do takrat še neporaženima Rusoma, lanskima evropskima prvakoma Kirienkom in Andrianovim. Naša dva fanta sta prikazala borbeno igro in klonila šele po tretjem napetem nizu. Na koncu je poraz z 2:1 (21:13, 15:21 in 15:13) proti ruski dvojici zadostoval za 9. mesto.

Copyright 2011, Športno društvo Loka, vse pravice pridržane Izgled in izdelava: NET Informatika